IoT

Nesnelerin İnterneti kısaca IoT (Internet of Things), aklınıza gelebilecek her nesnenin (telefonlar, santraller, taşıtlar, ev sistemleri, robotlar vb.) internete erişip, diğer cihazlarla iletişim halinde olması anlamına geliyor. IoT cihazları insanlarla iletişime geçerek nesnelerin durumları hakkında bilgi sağlıyor. 

Solex olarak sağladığımız mükemmel çözümlerin ortak platformu olarak IoT’nin tüm avantajlarını sizlere sunmak için çalışıyoruz. Sunduğumuz hizmet ve çözümlerdeki IoT altyapılarını anlamak ve avantajlarını görmek için ilgili sayfadaki detayları okuyabilir veya bizlere iletişime geçebilirsiniz.

SOLEX-VPP

Birbirlerinden ayrık üretim yapan enerji üretim santrallerinin, tüketicilerin, enerji depolama sistemlerinin merkezi bir kontrol yazılımı ile kontrol edilerek şebeke rezervini en optimum şekilde çalıştırmak için kurulan bir altyapıdır. IoT sistemlerinin gelişmesiyle birlikte teknolojik olarak çok fazla birimi tek bir platformda kontrol edilebilmesinin önü açılmış oldu. SOLEX olarak dünyada yeni olan bu teknolojinin ülkemizde ilk uygulayıcıları olmayı hedeflemekteyiz. Bu alana ilgi duyan mühendislerin ortak buluşma noktası olmayı ve ARGE çalışmaları ile ticari uygulamaların yaygınlaşmasını için çalışacağız.

Enerji ihtiyacının günün hangi zaman diliminde ve ne kadar talep göreceği belirsizliği nedeni ile enerjinin talep anında kesintisiz olarak tüketiciye ulaştırılması için enerji depolama teknolojilerine olan talep artmaktadır. Yazılım altyapıları ile oluşturulan VPP’ler bu yatırımları da en optimum şekilde gerçekleştirmenin yolunu açmaktadır.