Elektromobilite

Elektromobilite yani eMobilite, araç tasarımını fosil yakıtların kullanımından uzaklaştırmak için tasarlanmış elektrikle çalışan güç aktarma organlarının geliştirilmesi için genel bir terimdir. Elektromobilite, tam elektrikli araçları, hibrit elektrikli araçları ve hidrojen yakıt hücresi teknolojisini kullananları içerir. Elektromobiliteyi destekleyen şarj istasyonları, enerji ve iletişim altyapıları da bu ekosisteme hayat veren birimler olarak görev alıyor.

Elektrikli otomobillerin yanında, şehir içi ulaşımda elektrikli motosiklet ve scooter da yerini almış durumda. Şarj süresinin kısaltılması ve mesafenin uzatılabilmesi elektrikli ulaşım araçlarından daha çok faydalanılabilmenin yolunu açıyor.

Ayrıca dünyada elektromobilite için kullanılmış bataryalar gelecekte BESS sistemlerinin aküsü olma potansiyelini taşıyor. SOLEX-Elektromobilite kapsamında ulaşım araçlarının ihtiyaç duyduğu altyapılar hakkında teknik danışmanlık hizmetleri yanında, servis ve kullanım dışı akülerin değerlendirilmesi kapsamında çalışmalar hedeflenmiştir. SOLEX-AC/DC Şarj hizmetleri kapsamında ise elektrikli taşıtların şarj istasyonlarının kurulumu ve işletilmesi hedeflenmiştir.

Hangi alanda hizmet almak istediğinizi belirleyin Solex sizler için çalışsın.

SOLEX-Elektromobilite          SOLEX-AC/DC Şarj